Ккогда зорепад 2022 влітку, восени і взимку / depositphotos.com

Зорепад 2022 - одне з найкрасивіших астрономічних явищ, яке можна споглядати своїми очима. Відбувається це завжди в конкретному місяці, коли Земля проходить точку перетину власної орбіти з орбітою метеорного потоку. УНІАН розповість, коли буде зорепад в серпні і озвучить дату всіх інших.

Раніше ми говорили про те, що зовсім скоро настане зорепад Персеїди 2022.

Як по-науковому називається зорепад і що це таке

Астрономи кажуть, що і - це одне й те саме. Уявіть, що у метеоритних потоків є своя орбіта, а Земля в певний момент проходить точку перетину своєї орбіти з орбітою метеоритних потоків. В цьому випадку розпорошуються дрібні крупинки пилу, який потрапляє в атмосферу Землі на величезній швидкості. Для жителів планети небо в такий момент пронизане сотнями яскравих "стріл", це явище і називається зорепадом.

Назви зорепади отримують від сузір’їв, до яких розташовуються найближче. При цьому, важливо відрізняти метеоритний потік від метеоритного дощу:

На даний момент вченими підтверджено трохи більше 60 метеоритних потоків, хоча є підозри, що їх кілька сотень. Найяскравіших, звісно, лічені одиниці.

Коли в 2022 році зорепад - дати

У період з літа по зиму поточного року українці спостерігатимуть кілька красивих метеоритних потоків:

Якщо розглядати зорепад з точки зору астрології, то експерти радять попросити Всесвіт про те, що для вас важливо. УНІАН розповідав, яке бажання загадати, коли падає зірка і як правильно це зробити.

Вас також можуть зацікавити новини: