Забруднювальні речовини накопичуються у тканинах рослин та тварин Антарктики / фото REUTERS

У 2019 та 2020 роках на українській антарктичній станції "Академік Вернадський" вчені Національного антарктичного наукового центру у співпраці з науковцями Європейського Союзу почали вивчати поширення глобальних забрудників у екосистемі Південного океану.

Про це розповів директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий сьогодні, 19 жовтня 2021 року, під час міжнародного водного форуму "AQUA Ukraine", як повідомляє прес-служба НАНЦ.

Аналізи на вміст забруднювальних речовин проводилися в пробах морських істот різних трофічних рівнів: водоростей – макрофітів, морських зірок, морських їжаків, риб, тюленів-крабоїдів та пінгвінів. Загалом було відібрано 14 проб.  

У пробах визначалися пріоритетні забруднювальні речовини, визначені Водною Рамковою Директивою ЄС, та кілька тисяч нових хімікатів і продуктів їхнього розпаду.

Там зазначили, що це лише початок тривалого дослідження, яке наразі є унікальним для Антарктики.

Там зазначили, що загалом рівень забруднення проб біоти з Антарктики є нижчим, ніж в Європейських морях.

"Але тривожним є сам факт їхньої наявності в такому віддаленому від людської діяльності регіоні. Якщо перелічені вище речовини знайдені навіть у Антарктиці, це значить, що вони поширюються без обмежень по всій планеті та становлять загрозу для всіх без винятку екосистем", - підсумували вчені. 

Як повідомляв УНІАН, нещодавно українська станція "Академік Вернадський" отримала обладнання для переробки пластикових відходів, із яких виготовлятимуть сувеніри для туристів.