Яка зарплата у програмістів / depositphotos.com

Молоді люди все частіше і частіше кидають малоприбуткові сфери діяльності заради тієї, що "підсвічена" золотим сяйвом. Вважається, що IT забезпечить світле майбутнє кожному, хто оволодіє необхідними навичками. УНІАН розповість, як дістати щасливий квиток, і чому доля айтішника - це не паралельна реальність з рожевими єдинорогами.

Нагадуємо, що сьогодні в Україні відзначається День тестувальника.

Скільки заробляє програміст 2021 - офіційні дані

Спільнота програмістів DOU в червні цього року провели дослідження, в рамках якого з’ясували багато цікавих фактів про людей, які бажають стати (або вже стали) програмістами.

Статистичні дані за червень 2021 / DOU

При цьому, варто враховувати, що на рівень зарплати програміста впливає досвід роботи, обрана спеціалізація і навички (в тому числі, знання мов).

Муравицька Ірина - керівник відділу компенсацій та кадрового адміністрування 1 + 1 media каже:

Розмір заробітної плати програмістів варіюється залежно від досвіду (рівня завдань, які вирішує програміст) і навичок (наприклад, мова програмування, якою володіє фахівець). Наприклад, середня заробітна плата PHP-розробника в діапазоні від 1 000 доларів (рівень Junior) до 3 500 доларів (рівня Senior), а середня заробітна плата Java розробника в діапазоні від 1 200 доларів (рівень Junior) до 4 000 доларів (рівня Senior).

Скільки може заробляти початківець програміст - від чого залежить рівень зарплати

Сфера інформаційних технологій ділить всіх фахівців на три загальні групи: . Звісно, існують ще такі страшні слова, як (умовно, стажери) або (ті, хто створює проект), але ми такі крайності не розглядаємо, про це можна писати цілі книги.

За статистикою DOU, середня зарплата айтішників різних рівнів збільшилася, в середньому, на 20% і в червні 2021 виглядала так:

Графік зарплат вітчизняних айтішників / DOU

При цьому важливо розуміти, що підвищення торкнулося, в основному, фахівців рівня Middle і вище.

Від посади також залежить рівень зарплати / DOU

Від досвіду роботи також залежить і сума зарплати - найчастіше вона змінюється в більшу сторону між 2 і 6 роками активного перебування в професії.

Скільки отримують програмісти в Україні / DOU

Фахівці стверджують, що ті, хто пропрацював в IT рік, можуть розраховувати на щорічне підвищення оплати праці. Суми приблизні: від 300 до 700$. Після шести років досвіду зростання зарплати сповільнюється - максимум 100$ на рік додатково.

стверджує, що на сьогоднішній день світі все більше і більше підприємств використовують сучасні IT розробки - програми автоматизації, роботизації, діджиталізації. І всі ці процеси звичайно ж потребують кваліфікованого персоналу. Плюс, ця сфера - одна з найбільш швидкорозвивних.

Багато спеціальностей "вмирають" і люди не бояться перекваліфікуватися в більш сучасні і перспективні напрямки, зокрема в сфері IT. Тому найближчим часом IT буде тільки набирати обертів і розвиватися стрімким темпом. Майбутнє, безумовно, за високими технологіями, які проникають в багато бізнес-процеси.

Як потрапити в IT і яку спеціальність вибрати

Як новачкові потрапити в IT / depositphotos.com

У керівника відділу компенсацій і кадрового адміністрування 1 + 1 media є своя думка з приводу перенасичення ринку IT-фахівцями:

Вибір професії в IT-напрямку обумовлений великою кількістю пропозицій з боку роботодавців і високими заробітними платами, тому все більше абітурієнтів вибирають для вступу технічні виші, фахівці з інших сфер перепрофілюються і переходять в IT.

каже, що, за відчуттями, на сьогоднішній день, це все ще "ринок кандидатів". Незважаючи на зростання чисельності фахівців, попит також зростає, і також присутній відтік IT-фахівців за межі України. Тому ще якийсь час попит буде перевищувати пропозицію, і буде відчуватися дефіцит фахівців.

На даний момент найбільш популярними професіями в сфері розробки вважаються:

Програмістів поділяють на три основні типи залежно від спеціалізації:

Існує окрема каста програмістів - розробники мобільних додатків. Крім того, є професії в IT, які взагалі не потребують навичок програмування: HR, Project Manager, Product Manager, Sales Manager, Business Analytics та інші.

нагадує, що, крім освіти, яку фахівці можуть отримати у вищих навчальних закладах, існує на ринку безліч освітніх програм та курсів IT-напрямку. На базі компанії IT-сектора, існують освітні центри, таким чином компанії боротися з "кадровим голодом" на ринку IT-фахівців.

каже:

Знання, отримані у виші або на курсах, необхідно постійно вдосконалювати і поповнювати, тому при розгляді кандидата на вакансію береться до уваги його досвід, проекти/продукти, з якими він працював раніше, і освіта. Одним з етапів співбесіди є виконання кандидатом тестового завдання для визначення відповідності рівня його навичок вимогам до позиції.

Для того, щоб "увійти в IT", без проблем пити смузі і літати на Балі, потрібно визначитися зі спеціальністю, закінчити профільні курси (вища освіта - приємний бонус, але навряд чи вам цього вистачить), скласти резюме і опинитися в IT компанії на позиції Intern/Trainee або Junior.

Звісно, відразу вам ніхто 2000$ не заплатить, але посидючість, тяга до знань, відповідальність і цілеспрямованість допоможуть починаючому айтішнику через кілька років знайти не тільки високу зарплату, але і престижну роботу.