Стало відомо, хто отримав Нобелівську премію з економіки / фото nobelprize.org

Лауреатами премії Шведського центрального банку з економічних наук на честь Альфреда Нобеля стали економісти Девід Кард, Джошуа Ангрист та Гвідо Імбенс.

Про це йдеться на офіційному сайті премії.

"Премія Шведського центрального банку в галузі економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля 2021 року була поділена, одна половина була вручена Девіду Карду "за його емпіричний внесок у економіку праці", інша половина спільно Джошуа Д. Ангрісту та Гвідо В. Імбенсу "за їх методологічний внесок у аналіз причинно-наслідкових зв’язків", – йдеться у повідомленні.

Так, Девід Кард проаналізував вплив мінімальної заробітної плати, імміграції та освіти на ринок праці. Він з’ясував, що підвищення мінімальної заробітної плати не обов’язково призводить до скорочення робочих місць.

Лауреати Нобелівської премії з економіки / фото nobelprize.org

А Джошуа Енгріст та Гуїдо Імбенс показали, які висновки про причину й наслідок можна зробити з природних експериментів. Розроблена ними структура була широко прийнята дослідниками.

Раніше повідомлялося, що Нобелівську премію з хімії отримали німецький вчений Беньямін Лист та американець Девід Макміллан з формулюванням "за розвиток асиметричного органокаталіза". А Нобелівську премію з літератури отримав письменник з Танзанії Абдулразак Гурна.