Стало відомо про зміни у роботі компанії WhatsApp / фото Reuters

Компанія WhatsApp змінила політику конфіденційності для європейських користувачів після того, як на неї наклали штраф за порушення правил про захист даних в Європейському Союзі на суму 225 млн євро.

Про це йдеться в повідомленні Deutsche Welle.

"З 22 листопада WhatsApp надаватиме користувачам більше інформації про дані, які збирає месенджер, і про їх використання", – передає AP.

Також в оновленій політиці конфіденційності детальніше пояснюються механізм захисту даних і юридичні підстави для їх обробки.

Нагадаємо, за результатами всеукраїнського опитування громадської думки "Омнібус" Київського міжнародного інституту соціології, WhatsApp займає четверте місце за популярністю серед мобільних додатків для комунікації в Україні.

29 березня в Україні був представлений новий законопроект "Про захист персональних даних", розроблений спільною робочою групою двох комітетів Верховної Ради та Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

У законопроекті закладені принципи захисту персональних даних, зокрема законність, сумлінність, прозорість, обмеження мети (персональні дані повинні збиратися з конкретною метою, а не взагалі), мінімізація надання персональних даних (збір даних повинен відбутися в тому обсязі, в якому конкретно вони потрібні, а не всі дані, які можуть існувати). Крім того, ці принципи стосуються точності даних і обмеження зберігання (дані повинні зберігатися стільки, скільки вони потрібні для виконання тих чи інших функцій).

Очікується, що нове законодавство у сфері захисту персональних даних в Україні повноцінно запрацює до кінця 2023 року.

Довідка УНІАН. WhatsApp – американський сервіс обміну повідомленнями та голосового зв’язку, що належить компанії Meta (раніше Facebook.Inc).